Tammermatic T700 Lux

Mycí linka Tammermatic T700 Lux
 • Mycí linka Tammermatic T700 Lux (nejvyspělejší portálová mycí linka na světě) je špičkovým modelem mycí linky Tammermatic pro osobní vozidla. Firma Tammermatic je známá již více než 45 let jako vedoucí firma v technických inovacích u mycích linek, a je také s největším výrobcem mycích linek ve Skandinávii. Díky tomu, že mycí linky jsou testovány ve Skandinávii v extrémních podmínkách a na silně znečištěných vozidlech je dosaženo špičkové kvality mytí.
 • Rám mycí linky Tammermatic T700 je galvanizovaný a má špičkovou epoxidovou povrchovou úpravu. Čelní panely jsou z nerez oceli a další části jsou kryty plasty. Na přání zákazníka je možné bez příplatku tyto plastové panely nalakovat v barvě dle RAL (např. bílá RAL9010, modrá RAL5022, červená RAL3020, šedá RAL7035…). Stejně tak je možné bez příplatku zvolit různé barevné kombinace kartáčů z pěnového polyetylenu Carlite, který umožňuje absolutně šetrné mytí i pro nová auta v autosalonech. Mycí linka umožňuje mytí vozidel o maximální šířce 2,5 m pro bezproblémové mytí velkých SUV vozidel.
 • Rozjezd kartáčů i pojezdu je přes frekvenční měnič, čímž je zajištěn plynulý rozjezd. Toto řešení používá Tammermatic již více než 20 let.
 • Dva nezávislé svislé kartáče pro boční mytí jsou zavěšeny v pohyblivých horizontálních saních. Tento systém zavěšení je navržen tak, aby se mohly oba kartáče během postranního mytí naklánět až o 20 stupňů, čímž je dosaženo nejlepších výsledků mytí od čela po zadní část vozu, zvláště pak u moderních vozů s aerodynamickým tvarem. Boční kartáče v provedení 3D se také mohou naklápět v další ose pro lepší mytí zádní části vozidel. Kartáče jsou řízené elektronicky, aby bylo dosaženo absolutní bezpečnosti při mytí vozidel.
 • Software obsahuje unikátní bezpečnostní systém fy Tammermatic, který chrání stroj před poškozením a zbytečnými poruchami, pokud se u vozu vyskytne neobvyklé příslušenství jako např. tažné zařízení, spoiler apod. V základní ceně je také ovládání vrat v mycí hale.
 • Mycí linka má ve standartu PC panel s dotykovým ovládáním pro nastavení mycí linky a volbu až 30 programů. K PC panelu je také vzdálený přístup přes internet.
 • Mycí linka může být vybavena naváděcími lištami a čelním panelem s LED podsvícením, které mění barvu v průběhu mytí.
 • Nově je mycí linka vybavená speciálním mytím pro kola s průměrem až 21“. Novinkou je také aktivní pěna RAIN foam podsvícená LED trubicí, která u prémiových programů naláká nové zákazníky a zaručuje špičkové pokrytí vozidel aktivní pěnou.
 • Optimalizací mycích programů se nám podařilo zkrátit doby mytí o 10 – 12% proti předchozímu typu mycí linky. Nejkratší program včetně mytí a sušení je během cca 3,5 minuty. Běžný program včetně chemického předmytí, vysokotlakého předmytí, mytí kartáči, nanesení vosku a sušení trvá cca 4,5 minuty. Nejdelší program „Total Care“ (včetně chemického předmytí, vysokotlakého bočního a střešního předmytí, mytí kartáči, nanesení leštícího vosku, naleštění a sušení) trvá cca 9,5 minuty. Kapacita mytí je až 15 vozidel za hodinu.
 • Sušení vozidel je zajištěno přes 4 vysoce kapacitními TURBO ventilátory 3 kW sloužící k dvojitému sušení horních, předních a zadních partií vozů. Střešní sušící dýza se před a za vozem naklápí u mycí linky T700 Lux až o 180 stupňů. Toto řešení zaručuje účinnější sušení hlavně u kombi vozů. Dvě boční sušící lišty jsou vybaveny speciálními patentovanými vzduchovými tryskami, které umožňují optimální využití sušícího výkonu.
 • D ávkování chemie je standardně pomocí 2 dávkovacích čerpadel (s možností rozšíření až na 8 druhů chemií) s elektronickým řízením, zajišťujícím nejpřesnější a ekonomické dávkování chemikálií. Je možné měnit dávkování chemie pro jednotlivé programy (dražší programy mají vyšší dávkování chemie) a také lze zvolit odlišné dávkování pro zimní a letní provoz. 

   

Kompletní vysokotlaké oscilující mytí 70 barů pro mycí linku T 700 Lux (boční + střešní)

v yužívá vysokotlaké čerpadla 70 barů. Oscilující patentované speciální trysky jsou umístěny na horní sušící dýze, která se také až o 180 stupňů naklápějí na přední a zadní části vozu. Boční tlakové mytí je také pomocí speciálních oscilujících a naklápějících se trysek 70 barů.

Mytí podvozku

Spodní mytí (patent fy Tammermatic) nevyžaduje žádné stavební úpravy na podlaze mycí haly. Mycí trysky (na každé straně 4) se vyklápí z mycího portálu a pomocí tlakové vody čistí spodní část vozidel.

 

Tammermatic T700 LuxTammermatic T700 LuxTammermatic T700 LuxTammermatic T700 LuxTammermatic T700 LuxTammermatic T700 LuxTammermatic T700 LuxTammermatic T700 LuxTammermatic T700 LuxTammermatic T700 LuxTammermatic T700 LuxTammermatic T700 LuxTammermatic T700 LuxTammermatic T700 LuxTammermatic T700 LuxTammermatic T700 LuxTammermatic T700 LuxTammermatic T700 LuxTammermatic T700 LuxTammermatic T700 LuxTammermatic T700 LuxTammermatic T700 LuxTammermatic T700 LuxTammermatic T700 LuxTammermatic T700 Lux RobinOilTammermatic T700 LuxTammermatic T700 Lux Tabas TišnovTammermatic T700 Lux